معماران شرقی ( انجام پروژه های سه بعدی AUTO CAD, 3D MAX)

چک کردن IMEI برای تشخیص اصل بودن گوشی

توجه : برای آگاه کردن دوست خود نسبت به مطلب زیر از لینک زیر استفاده کنید:   

  http://www.iran- iran.ir/1386/ imei.html  

امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود در بازار ریجستر نشده و قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت آن چیزی به جز غیر اصل بودن ان و به اصطلاح چنج بودن ان است که متاسفانه فروشندگان گوشی های تقلبی و یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی می کنند که برای شناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متفاوتی است که از جمله ان ها دادن کد #06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و شما می توانید ان را با سریال روی کارتن و باطری همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده است.
البته بعضی از افراد سودجو برای این مشکل ها هم راه حلی پیدا کردند که با عوض کردن بار کد روی جعبه گوشی قاچاق را با قیمت گوشی اصل می فروشند.
ولی ما امروز برای شما این مشکل را از طریق اینترنت حل خواهیم کرد.
شما با وارد شدن به سایت زیر و دادن سریالی که با دادن کد #06#* به گوشی می بینید در کادر مربوطه می توانید جزیات بیشتری را در مورد گوشی خود را ملاحظه کنید مثلا اگر گوشی شما مدل w700i  سونی اریکسون است اگر بعد از وارد نمودن سریال (IMEI) گوشی٫ مشخصات همان گوشی w700i  خود را یافتید گوشی شما اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد و شما می توانید از سرویس ها اپدیت و ... استفاده کنید بدون انکه سیمکارت با گوشی شما مشکلی پیدا کند اما اگر مشخصات داده شده مربوط به گوشی شما نباشد گوشی شما قاچاق یا چنج یا ... می باشد .
به عنوان مثال من یک گوشی K750i را چک کردم که پس از چک این سایت مشخصات یک گوشی موتورلا را به من نشان داد . در نتیجه گوشی من چنج شده و غیر اصل است ! شما هم میتوانید گوشی خود را چک کنید و از بابت اصل بودن آن مطمئن شوید !
این سایت به غیر از چک کردنIMEI چیز های دیگر را هم چک میکند مانند :
أ‚آ» Phone number analysis
أ‚آ» IMSI number analysis
أ‚آ» IMEI number analysis
أ‚آ» SIM number analysis
أ‚آ» ISPC number analysis

لینک چک کردن IMEI برای تشخیص اصل بودن گوشی